E licencuar nga "MASHT" nga viti 2002

Edhe një shpërblim dhe krenari nga nxënësja e shkollës tonë

Një sukses dhe krenari e rradhës 🥇🥇🥇 Allegra Bajrami, nxënëse që ndjek mësimet për kitarë me mësuesin Endrit Xërxa në shkollën tonë, është shpërblyer me çmimin e I-rë në garat kombëtare...

Me shume

Nxënëset e solokëndimit shpërblehen në garat në Itali

Jemi të lumtur të ju njoftojmë se në Garat Internacionale “ Hybla Music international contest “ – nxënëset e shkollës tonë, u shpërblyen me çmime prestigjioze për këndim Era Latifi, Noa Basha dhe Viktoria Ibrahimi...

Me shume

THIRRJA PËR ANTARËSIME TË REJA NË KOR DHE ORKESTËR

Orkestra e fëmijëve të Prishtinës dhe kori "Amadeus" SHPALL: Thirrjen për antarësime të reja 2023/2024 Violinë - 7 vende Violë - 2 vende Klarinetë - 2 vende Flaut - 2 vende Violonçel - 1 vend Trumpetë - 2...

Me shume

Mundësi e shkëlqyeshme për bursa të shkollimit

MUNDËSI E SHKËLQYESHME [🎓] Bursa të shkollimit muzikor nga 20% deri në 100% Shkolla e muzikës "Amadeus" si gjithmonë me shumë mundësi dhe përkrahje për talentët. Shpërndaje dhe apliko në linkun në vijim...

Me shume

Konkurs pune

Bashkohu me stafin dhe personelin më të mirë mësimor!  Shkolla e muzikës "Amadeus" po kërkon mësimdhënës për violinë, kitarë dhe piano CV- në tuaj dhe për më shumë info na dërgoni email...

Me shume

A jeni gati për kampin veror!

FËMIJË A JENI GATIIII? Aktivitet tjetër gjatë verës është edhe kampi MAD, në bashkëpunim me Evolution Dance Kosovo dhe Fjolla’s Face Paint mbahet kampi javor duke filluar prej 14 Gushtit nga ora 13:00 me aktivitete në muzik, art e...

Me shume

Vlerësojmë mbështetjen nga Korporata Rugove!

Sot, shkollën tonë e vizitoi përfaqësuesja e marketingut nga Korporata Rugove, znjsh. Anila Kelmendi - Tash e sa vite, Korporata Rugove ka dëshmuar pergjegjësine sociale, duke mbështetur me bursa të plota talentë të vegjël e të rinj...

Me shume

Konkurs për regjistrime të vitit shkollor 2023/2024

"AMADEUS" Shkolla e ultë dhe e mesme e ultë e muzikës     Shpall KONKURS për regjistrimin e nxënësve në vitin e ri shkollor 2023/2024 për drejtimet:   - Piano - Violinë - Violë - Violonçel -...

Me shume

Diplomimi i nxënëseve nga klasa e këndimit gjenerata 2018-2022

🎓Nga klasa e këndimit të mësueses Vita Guhelli, këtë vit diplomuan Eta Svarça dhe Era Latifi. Diplomimet sjellin gjithmonë emocion të veçantë. Për më shumë se katër vite Era dhe Eta ishin aktive përmes...

Me shume

Përshtypjet e koncertit të orkestrës së fëmijëve të Prishtinës "Amadeus"

Përshtypjet e Orkestrës së fëmijëve të Prishtinës Jemi të lumtur që themelimi i orkestrës së fëmijëve "Amadeus" mori vëmendjen e mediave më të mëdha në vend. 😍  Falenderojmë...

Me shume

Një skenë plot yje

Një skenë plot yje! 80 fëmijë të moshës 7 deri 14 vjeç u mbajt koncerti i parë, e njëkohësisht edhe inaugurues i Orkestrës së Fëmijëve të Prishtinës, të cilin e mundësoi shkolla e parë fillore...

Me shume

Shfaqjet përmbyllëse të baletit 2022/2023

Fëmijët e shkollës Amadeus kanë akoma për të ndarë me ju! Me date 20 Qershor duke filluar nga 16:30, në Swiss Diamond Hotel në Sallën Dyar para nesh vallëzuan balerinat e shkollës tonë me prima balerinën mësuese Nexhmije...

Me shume

Koncertet përmbyllëse të vitit shkollor 2022/2023

17 Qershor 2023 Koncertet përmbyllëse të fundvitit shkollor 2022/2023.  Teksa afrohet përfundimi i një viti shkollor të mbushur plot eksperienca me kujtime të mira si për ne edhe për nxënësit tanë, gjithë punën e...

Me shume

Edhe tre shpërblime për nxënëset e shkollës tonë nga festivali presitgjioz i Spanjës "Viva La Musica"!

Puna e përkushtimi po shpërblehet. Nxënëset tona që ndjekin solokëndimin me mësidhënësen Vita Guhelli, u shpërblyen me çmime prestigjioze në festivalin " Viva La Musica" në Spanjë! Noa Basha - Young Euro Singer...

Me shume

Nxënësja jonë shpërblehet në garat internacionale "Ars Kosova

Çmimin e parë e solli Allegra Bajrami! Jemi tejet krenarë dhe të lumtur për suksesin e nxënëses tonë dhe kitaristes së ardhshme Allegrës. Ajo u shpërblye me çmimin e parë në garat ndërkombëtare "Ars...

Me shume

Nxënësja jonë shpërblehet në garat internacionale "Ars Kosova

Jemi shumë të lumtur që nxënësja jonë, Amela Zejnullahu, u shpërblye  me çmimin e II-të në garat ndërkombëtare ARS-Kosova, kategoria e III-të me gjithësejt 93pikë.  Urimet e përzemërta për...

Me shume

Orkestra e fëmijëve me performancë për ditën e fëmijëve

Në bashkëpunim me komunën e Prishtinës Orkestra e fëmijëve të Prishtinës ka performuar dy vepra së bashku me korin "Amadeus" në sheshin Xhorxh Bush duke filluar nga ora 14:00.  Një paraqitje e shkëlqyeshme e nxësve...

Me shume

Suksesi i rradhës - Shpërblime në gara

Suksesi i rradhës! Nxënësi i shkollës tonë, Dardan Galaty, u shpërblye me çmimin e dytë dhe 91 pikë në kategorinë A për piano në "Gjiroclassica" mbajtur në Gjirokastër në Maj të këtij...

Me shume

Në emisionin "Studio A" në ATV - për themelimin e orkestrës së fëmijëve Amadeus

Në televizionin ATV, dhe emisionin Studio A  me Adelina Hasanin, ishte e ftuar për të biseduar drejtoresha e shkollës së muzikës "Amadeus" Hana Petrovci, pë të diskutuar rreth themelimit të orkestrës së  fëmijëve...

Me shume

Emisioni i mëngjesit në RTK - diskutim për themelimin e orkestrës së fëmijëve

Më 30 Prill 2023 në emisionin e mëngjesit në RTK, u bisedua për themelimin, punën dhe planet e Orkestrës së fëmijëve të Prishtinës "Amadeus". Të ftuar ishin, drejtoresha Hana Petrovci, udhëheqësi dhe dirigjenti i...

Me shume

Koncertet pranverore

Më 24, 28 dhe 30 Mars u mbajtën koncertet pranverore të vitit shkollor 2022/2023. Koncertet ishin të ndara sipas klasave të mësimdhësve dhe u mbajtën në sallën koncertale të shkollës "Amadeus" Mars 2023

Me shume

Mirënjohje për mësimdhënësin dhe dirigjentin e orkestrës Vehbi Shosholli

Me datë 13 Mars 2023 mësimdhënësit dhe stafi i shkollës "Amadeus" u mblodhën për t'festuar punën e përkushtuar dhe sukseset e nxënësve që po na bëjnë krenarë çdo ditë Veçantia e...

Me shume

Orkestra e fëmijëve "Amadeus" hap seancen solemne në Kuvendin Komunal

Orkestra e fëmijëve të Prishtinës “Amadeus” me rastin e 15 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, bëri hapjen solemne të kuvendit komunal të Prishtinës duke luajtur himinin kombëtar dhe këngën “Për ty...

Me shume

Shkolla Amadeus së shpejti hap lokacionin e dytë

Kemi kënaqësinë të ju informojmë se shkolla e muzikës "Amadeus" së shpejti do të fillojë punën me lokacionin e dytë në lagjen Dardania Adresa: Rr. Anton Harapi, përballë Kroit të bardhë. Për info dhe...

Me shume

Njoftim - shpallje për regjistrime në orkestrën e fëmijëve

Shkolla e Muzikës Amadeus shpall të hapur regjistrimin e nxënësve në orkestrën e fëmijëve të Prishtinës “Amadeus”, për drejtimet: -Violinë - Violë - Violonçel - Klarinetë - Flaut -...

Me shume

THEMELIMI I ORKESTRËS SË FËMIJËVE - për herë të parë në Kosovë

NJOFTIM THEMELIMI I ORKESTRËS SË FËMIJËVE - për herë të parë në Kosovë Të nderuar prindër, nxënës, artdashës dhe qytetarë të Prishtinës. Duke e parë rëndësinë që ka edukimi...

Me shume

Konkurs për vende të lira pune

Konkurs për vende të lira pune - Mësimdhënës/e për lëndën solokëndim (me kohë të caktuar 6 deri 12 muaj) - Mësimdhënës/e për lëndën Balet Kandidatët e interesuar luten të dërgojnë CV-në...

Me shume

Edhe një mundësi e shkëlqyeshme për nxënësit

Edhe një mundësi e shkëlqyeshme për nxënësit, eja dhe regjistrohu bashkë me shokë e shoqe -Zgjedh dhe mëso instrumentin e preferuar - Argëtohuni dhe mësoni bashkë në orar të njejtë "Amadeus", e para...

Me shume

Konkurs për regjistrimin e nxënësve në vitin shkollor 2022/2023

Konkurs për vitin shkollor 2022/2023 Regjistrimet e hapura për vitin e ri shkollor 2022/2023 Shkolla e Muzikës "Amadeus" e licencuar nga MASHTI shpall konkurs për regjistrimin në shkollën e ultë dhe mesme të ultë të muzikës...

Me shume

Diplomimi i gjeneratës 2018 - 2022

Diplomimi, gjithmonë sjellë emocion dhe ndjenjë të veçantë krenarie. Këtë vit diplomoi për klarinet, Bujari, ndërsa Fjona dhe Justina në drejtimin e solokëndimit. Ishte kënaqësi dhe krenari të i perciellim çdo...

Me shume

Përmbyllet viti i 20-të që nga themelimi i shkollës "Amadeus"

Po përmbyllet viti i 20-të, prej themelimit të shkollës Amadeus Plot sfida, suksese, gëzime dhe përmbushje. - Me 26 Qershor 2022 festojmë diplomimin e edhe një gjenerate. - Këndojmë për përcielljen dhe pritjen e gjeneratave...

Me shume

Storie e re suksesi - Shpërblime të reja internacionale për nxënëset e shkollës tonë

Allegra Bajrami, u shpërblye me çmimin e dytë dhe 91 pikë në kategorinë e parë për kitarë në garat internacionale “Ars Kosova” 2022 Allegra ndjek mësimet e klasës së dytë për kitarë në...

Me shume

Shpërblim internacional i rradhës "Pianisti i Ri" 2022

Hana Aqifi, vetëm 5 vjeçare, morri pjesë në garat internacionale "Pianisti i Ri" dhe u shpërblye me çmimim e II-të në kategorinë "Junior". Hana që prej moshës 4 vjeçare tregoi interesimin e saj për pianon,...

Me shume

Shpërblimet internacionale të rradhës nga nxënset e shkollës tonë

Nxënëset e shkollës tonë Fjona Hashani dhe Era Latifi u shpërblyen në Festivalin "Viva La Musica" në Spanjë. Fjona dhe Era ndjekin shkollimin për Solokëndim në shkollën tonë, në klasën e...

Me shume

Koncerti pranveror 2022

Shkolla e Muzikes “Amadeus” organizoi koncertin e rradhës i cili u mbajt me 31 Mars 2022 në sallen koncertale të shkollës “Amadeus”. Për shkak të pjesëmarrjes së madhe të nxënësve, koncerti u nda në dy...

Me shume

Shkolla jonë merr donacion nga Naperville, Illinois (SHBA)

Pjesa më e rëndësishme e punës është edhe literatura me të cilën punohet në shkollën tonë, sidomos me fëmijë. Këtë herë shkollës “Amadeus” iu pasurua biblioteka me një numër të madh...

Me shume

Edhe një realizim i bashkëpunimit me shkollën e muzikës Prenk Jakova në Prishtinë!

Shkolla e Muzikes “Amadeus” në bashkëpunim me shoqatën e artistëve te vegjël dhe te rinj “Amadeus” dhe me pëlqimin e këshillit drejtues të shkollës së muzikës Prenk Jakova dhe drejtoreshës Jeta Dida, shoqatës...

Me shume

Shkolla e muzikës "Amadeus” - Përfituese e granteve përkrahëse nga Millennium Foundation Kosovo (MFK) dhe agjencionit federal amerikan MCC

Shkolla e muzikës "Amadeus” është përfituese e granteve përkrahëse nga Millennium Foundation Kosovo (MFK) dhe agjencionit federal amerikan MCC. Me ndihmën e grantit ‘Gratë Ndërmarrëse në Energji’ së bashku me...

Me shume

Shpërblime të reja nga nxënset tona

Lajme të mira për këtë fundvit! Nxënëset tona Ejona Musliu dhe Noa Basha u shpërblyen me çmime në garat "Artisti i Ri" - piano and voice competition EJONA MUSLIU, çmimi i dytë NOA BASHA, çmimi i...

Me shume

Koncerti i festave të fundvitit 2021

Koncerte të bukura do të prezentojnë nxënësit tonë sot Kënaqësi të shpalosim punën e mirë që është bërë nga fillimi i vitit shkollor 2021/2022 Nxënësit përvec pikave solistike do të paraqiten...

Me shume